top of page

Profcosmetics Margo

krása od profesionálů

Top LOGO frame, straight.jpg

Kosmetika vytvořená pro Profcosmetics Margo za použití nejlepších francouzských technologií na bázi mořských řas a mořské vody s přídavkem rostlinných extraktů.
Kosmetika pro všechny typy pleti
Obnovuje hydrolipidický film, mineralizuje, obnovuje přirozenou krásu a zdraví pokožky, zabraňuje stárnutí.
Sortiment kosmetiky pro tělo
Odstraňuje toxiny, mineralizuje, bojuje proti celulitidě a podporuje napětí pokožky. Nejlépe to umí mořské řasy
Krása a zdraví, darované oceánem v naší kosmetice
Aktivní látky a patentované komplexy

Korneoterapie

Objev korneologie způsobil revoluci v přístupu k péči o pleť a její léčbě. Díky těmto významným objevům se v kosmetologii objevil nový směr - korneoterapie.

Korneoterapie je soubor metod a prostředků, jejichž působení je zaměřeno na obnovu a udržení funkcí stratum corneum.

Termín „korneoterapie“ poprvé zavedl profesor Albert Kligman, zakladatel kosmeceutiky. Korneoterapie je krokem vpřed od kosmeceutiky, je to progresivní koncept péče o pleť, který propojuje dermatologii a kosmetiku.

A. M. Kligman ve svém výzkumu dokázal, že vhodná hydratace a lipidy nejen udržují celistvost stratum corneum, ale přispívají i k další regeneraci hlubších vrstev pokožky.

Korneoterapie je soubor metod péče o pleť, které jsou zaměřeny na obnovu pokožky a ochranu jejích bariérových systémů.

V roce 1964 Kligman ve své práci „Biology of the stratum corneum“ formuloval nový pohled na epidermis a tvrdil, že stratum corneum není jen nahromadění mrtvých a keratinizovaných buněk, ale dynamická a velmi aktivní tkáň s určitými funkcemi a tenkou konstrukci. Předmětem studia korneoterapie je stratum corneum (rohová vrstva-horní vrstva pokožky) - znaky její struktury, složení, zachování její celistvosti a správné úrovně regenerace.

Stratum corneum plní díky své jedinečné struktuře bariérovou funkci. Skládá se z keratinizovaných šupin, které jsou mechanickou bariérou (jako cihly ve zdi) a vícevrstvých lipidových vrstev, které hrají stejnou roli jako cement mezi cihlami.

Lipidová vrstva kůže je nesmírně důležitá. Když je zničena, propustnost pokožky se dramaticky zvyšuje a kůže se nejen stává zranitelnou vůči mikrobům a toxinům, ale také se rychle dehydratuje, stává se suchou, šupinatou a podrážděnou. Porušení funkcí lipidové bariéry je základem kožních onemocnění jako je lupénka, atopická dermatitida, ekzém, akné atd.

Prevence předčasného stárnutí zahrnuje obnovu (v případě viditelného poškození), posílení (v případě oslabení) a údržbu (ochrana před agresivními vnějšími faktory) bariérových struktur stratum corneum. Ve skutečnosti je to myšlenka korneoterapeutického přístupu, který se stále více zavádí do kosmetologické praxe.

Pro zavedení tohoto přístupu do praxe musí kosmetické přípravky splňovat základní principy korneoterapie.

Obsahují pouze fyziologické (přítomné v pokožce a s ní související) složky, včetně: složek přirozeného hydratačního faktoru (NMF); lipidové směsi na bázi rostlinných olejů, vyvážené z hlediska poměru mastných kyselin; přispívající k obnově stratum corneum ceramidy, fytosteroly, fosfolipidy.

Neobsahují nefyziologické a agresivní složky, které narušují celistvost stratum corneum: umělé vůně, barviva, konzervační látky, emulgátory; minerální oleje, silikony, propylenglykol, PEG a další rafinované produkty; lauryl a laurethsulfát sodný (SLS, SLES) a další povrchově aktivní látky.

Nejlépe se s tímto úkolem vyrovná mořská voda a řasy, které jsou z pohledu složení mikroelementů  velmi podobné našemu tělu. 

Celá sada aminokyselin, včetně esenciálních

Esenciální mastné kyseliny (množství převyšuje množství suchozemských rostlin).

Sacharidy

Stopové prvky, minerály, vitamíny

Antioxidační a enzymové systémy

Algo hormony podobné lidským hormonům byly izolovány z řas.

Kosmetika vytvořená pro Profcosmetics Margo za použití nejlepších francouzských technologií na bázi mořských řas a mořské vody s přídavkem rostlinných extraktů. Kosmetika vytvořená pro Profcosmetics Margo za použití nejlepších francouzských technologií na bázi mořských řas a mořské vody s přídavkem rostlinných extraktů.

Kosmetika pro všechny typy pleti

Obnova hydrolipidického filmu, mineralizace, obnova přirozené krásy a zdraví pokožky, zpomalení stárnutí.

Sortiment kosmetiky pro tělo

Odstranění toxinů, mineralizace, boj proti celulitidě a podpora napnutí pokožky. Nejlépe to umí mořské řasy

Krása a zdraví, darované oceánem v naší kosmetice

bottom of page